Sevgili süt üreticisi dostlarım


Bu makale 2017-01-28 11:57:04 eklenmiş ve 1378 kez görüntülenmiştir.
Atilla CELEP

1948'de kurulan Lely, müşterileri için çiftçiliğin geleceğini sürdürülebilir, ka?rlı ve keyifli bir hale getirmek için çalışmaya odaklanmıştır. Lely, yem hasadından otomatik yemleme sistemlerine, ahır temizleme ürünleri ve süt sağım robotlarına kadar farklılık gösteren hizmetler ve ürünlerden oluşan eksiksiz ürün gamı ile tarım sektörüne dünya çapında hizmet veren tek şirkettir. Ayrıca Lely, süt hayvancılığı sektöründe enerji bakımından verimli operasyonlar sağlayacak iş kolları üzerinde de çalışmaktadır. Lely uzun yıllardır otomatik süt sağım sistemleri alanında öncülük yapmaktadır. Hasat ekipmanlarındaki güçlü konumu ve tarım ile ilgili 65 yıldan uzun süredir edindiği tecrübeyle Lely, rakipsiz bir konumdadır. 60'tan fazla ülkede faaliyet gösteren Lely Group, yaklaşık 2.000 kişiyi istihdam etmektedir.

Lely 20 yıl önce, 1992 yılında Lely Astronaut süt sağım robotunu piyasaya sürdü. Bu çığır açan ürün, süt hayvancılığı çiftçileri için 20. yüzyılın en önemli buluşu olarak kabul edildi. Lely süt sağım robotu tüm dünyada 20.000’ den fazla satış rakamı ile en çok tercih edilen otomatik süt sağım sistemidir.

Lely süt sağım robotu,  ahır içerisinde sürüden ayrılmadan son derece konforlu ve doğru sağım ile hayvanların 7/24 sağılmasına olanak tanır. Böylece hayvanlar yaklaşık günde 3 sağım sayısı ile hem sık sağım hem stresten uzak hemde bireysel yemleme sayesinde hem süt veriminde hemde hayvan sağlığı ve refahında artış görülmektedir. Sistem Lely T4C sürü yönetimi programı ile desteklenmektedir. Bu yönetim programı sayesinde çiftçiler hayvanlarına ilişkin süt verimi, somatik hücre sayısı, sütün yağ/protein oranı, kızgınlık, geviş getişme süresi ve birçok bilgiyi gerçek zamanlı olarak ister bilgisayarlarından isterse de akıllı telefonlarından takip edebilir ve doğru zamanda müdahale de bulunabilirler.

Lely Center Trakya, Ağustos 2016’ da Trakya Çiftlik Ekipmanları A.Ş. olarak, Zafer Mah.Buklum Cad.No:75/4 B Blok Lüleburgaz adresinde Lely bölge bayisi olarak çalışmalarına başlamıştır. Bölgemizde toplamda 14 süt sağım robotu olmak üzere 5 ayrı çiftlikte ürünlerimizin birçoğu kullanılmaktadır. Bölgemizdeki süt sağım robotları önümüzdeki yıllarda daha da yaygınlaşacağını müşterilerimizin memnuniyetine dayalı ön görebiliyoruz. Lely olarak, geleceği parlak çiftçilik konseptimiz ile saha da çiftçilerimiz ile yan yana sürdürülebilir işletmeler yaratmak için çalışıyoruz.  

Süt hayvancılığı yapan çiftçilerimizin hayatını kolaylaştırarak daha karlı üretim yapmalarını sağlayan diğer ürünlerimiz ise; Lely Juno yem itici robot, Lely Calm buzağı mama robotu, Lely Discovery ahır temizleyici robot, Lely Nautilus süt soğutma tankı ve ahır için diğer ekipmanları olarak sıralayabiliriz.

Trakya Çiftlik Ekipmanları olarak satış, projelendirme, devreye alma, satış sonrası hizmetler ve çiftlik yönetimi desteği gibi hizmetlerimizle çiftçimize ürünle beraber birçok konuda uzman personelimiz ile 7/24 destek vermekteyiz.

Facebook'ta Paylaş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
E-Mail Bülten Kaydı
DÖVİZ KURLARI
Kur Alış Satış
Dolar 7.7921 7.8233
Euro 9.2923 9.3296
HAVA DURUMU
ISTANBUL
ARŞİV
- -
ANKET
SÜPER LİG PUAN DURUMU
İlhan Aydın - Mihalıççık Haber Portalı | Bal Ormanı Arıcılık | Gıda Tarım Hayvancılık

©
Copyright 2017 İlhan Aydın. Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz