Hayvancılık Yapacaklara Müjde!

Hayvancılık Yapacaklara Müjde! Küçükbaş hayvancılık konusunda yatırım yapmak isteyenler, 2017 yılında hibe yani geri ödemesi olmayan devlet desteği alabilecek.
Bu haber 2017-02-04 21:52:08 eklenmiştir.

Desteklenen illere %50 hibe desteği!
TKDK’ nin desteklediği 42 ilde başvurusu onaylanan çiftçiler hayvancılık yapmak için bu desteği kullanabilecek. Özellikle, yeni hayvan alımlarında veya mevcut var olan hayvanlarıyla et & süt tesisi kurmak isteyen yatırımcılara %50 oranında geri ödemesiz destek sağlanacak.

 

 

Hangi illeri kapsıyor?
Söz konusu hibelerden yararlanmanın en önemli şartı ise desteklenen iller içerisinde yatırım yapmak. IPARD  programı kapsamında devlet, hibe ve teşvik imkânlarını sunmak için bir harita hazırlanmıştır. Hazırlanan haritada 42 il ve bu illere bağlı ilçelerin / köylerin sınırları çizilmiştir. Bu sınırlar dâhilinde yatırımını yapan ve projesini hazırlayan vatandaşlar desteklenecektir.

Türkiye’de hayvancılık yapmak isteyenlere destek sağlanan 42 il:
Diyarbakır, Balıkesir, Çorum, Amasya, Afyon, Erzurum, Isparta, Kahramanmaraş, Hatay, Konya, Kars, Malatya, Samsun, Ordu, Şanlıurfa, Tokat, Sivas, Trabzon, Yozgat, Van, Aksaray, Ağrı, Ankara, Aydın, Burdur, Ardahan, Çanakkale, Çankırı, Bursa, Elazığ, Erzincan, Denizli, Karaman, Kastamonu, Giresun, Manisa, Kütahya, Mardin, Muş, Nevşehir, Mersin, Uşak, Doğu Anadolu’daki, Ege Bölgesi’ndeki iller ve bu illere bağlı ilçe ve köylerde yaşayanlar hayvancılık desteklerinden yararlanabilecektir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIK haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
DÖVİZ KURLARI
Kur Alış Satış
Dolar 6.7261 6.7530
Euro 7.5386 7.5688
HAVA DURUMU
ISTANBUL
ARŞİV
- -
ANKET
SÜPER LİG PUAN DURUMU
İlhan Aydın - Mihalıççık Haber Portalı | Bal Ormanı Arıcılık | Gıda Tarım Hayvancılık

©
Copyright 2017 İlhan Aydın. Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz