Devlet destekli tavukçuluk kredisi şartları

Devlet destekli tavukçuluk kredisi şartları
Bu haber 2017-01-29 22:20:43 eklenmiştir.

Tavuk çiftçiliği kurmak isteyene Devlet destek verecek

Devlet destekli olarak verilmekte olan tavukçuluk kredilerinden yararlanarak, sizde tavuk çiftliği açabilir, salma tavukçuluk, ördek, kaz, hindi yetiştiriciliği, yumurta tavukçuluğu yapabilirsiniz. Bu yazımızda, parası olmayan ancak hayvancılık yapmak isteyenlere verilen teşviklerden bahsederken, çiftlik kurmak isteyenlere rehberlik mahiyetinde bilgiler vereceğiz.

Tavuk çiftliği kurmak için 2017 yılı destekleri

18-65 yaş arasında her Türk vatandaşı kümes havyanı yetiştiriciliği kredisi ve hibe teşvik kredilerinden faydalanabilmektedir. Bunun için gerekli şartları ise şöyledir;

(ÇKS) Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı bulunmak. Kaydınız yok ise, nasıl kayıt olmanız gerektiğini ÇKS KAYITyazımızdan öğrenebilirsiniz.
Hayvancılık kayıt sistemine kayıtlı olmak.
3 yıl süre ile hayvancılık ile uğraştığını belgelemek veya Tarım ile ilgili bir Yüksekokul mezunu olmak (veterinerlik, doktora vb.)
Diğer özel şartları taşımak gerekmektedir.

Tavuk çiftliği kurmak isteyen çiftçiler  % 80 oranlarına hibelerden faydalanabilmektedirler.

Organik tavuk çiftliği kurulumu nasıl yapılır?

Tavuk çiftliği kurmak isteyenlere hizmet veren birçok firma tarafından anahtar teslim tavuk çiftlikleri kurulmaktadır. Projenin firmaya teslim edilmesini müteakiben bazı firmalar tarafından, Devlet destekli tavuk çiftliği kredisi ve hibe teşviklerinin alınması içinde gerekli başvurular ve projenin bu kapsamda hazırlanmasına yönelik işlemler yapılmaktadır. Mevzuat gereğince Devlet tavukçuluk kredisi çekmek isteyen vatandaşlara 2 farklı kredi verilmektedir. Bu kredilerden birincisi damızlık kanatlı üretimi yapacak kişilere verilen yatırım kredileri, ikincisi ise yine damızlık kanatlı hayvancılık işletme kredisidir.

Damızlık etlik piliç ve yumurta tavuğu yetiştiriciliği kredisi şartları

Damızlık etlik piliç ve damızlık yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 10.000 adet,
Damızlık yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 1.000 adet,
Damızlık hindi yetiştiriciliğinde 5.000 adet,
Damızlık kaz, ördek veya bıldırcın yetiştiriciliğinde 1.000 adet,
Damızlık devekuşu yetiştiriciliğinde 100 adet asgari hayvan bulunması gerekmektedir. Yurtiçi veya yurtdışı damızlık kanatlı üretim işletmeleri ve kuluçkahanelerden yetiştirilmek üzere alınacak kuluçkalık damızlık yumurta, damızlık civciv ve damızlık yarka alımı ve bu hayvanların yem ve diğer işletme giderlerini kapsar. Devlet destekli tavukçuluk kredisi alınmak istenecek olan hayvanların fatura ve/veya sağlık sertifikalarında damızlık (büyük ebeveyn (grand parent stock), ebeveyn (parent stock)) oldukları belirtilmesi gerekmektedir.

 

Kredi almak için tavuk adet şartları

  • Tavuk, yumurta ve piliç yetiştiriciliği yapacak işletmeler için her dönem asgari;
  • Etlik piliç yetiştiriciliğinde 10.000 adet,
  • Yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 5.000 adet,
  • Hindi, kaz, ördek, bıldırcın yetiştiriciliğinde 2.500 adet,
  • Deve kuşu yetiştiriciliğinde 50 adet ve üzeri kapasitelerde üretim yapılması veya yapılacak olması gerekir.

 KOSGEB Tavukçuluk Kredisi

devlet destekli tavukçuluk kredisi 2016

devlet destekli tavukçuluk kredisi 2016

Kosgeb tarafından, tavukçuluk yapmak için proje hazırlamaya uğraşmayın. Kosgeb tarafından canlı hayvan alımı için kredi verilmemektedir. Bu sebeple, konu hakkında bilgi sahibi olmayan web sitelerinde yayınlanmakta olan, Kosgeb, hayvancılık kredileri, Kosgeb hayvan alımı için kredi, hayvan almak için kosgeb kredisi, gibi haberlere itibar etmemenizi tavsiye ederiz. KOSGEB tarafından sadece iş kurmak isteyenlere destek verilmekte olup, bu yardım da sadece destekten ibarettir.

Banka kredisi ile tavuk çiftliği kurmak!

Ziraat Bankası ve diğer tüm bankalardan tavukçuluk kredisi çekebilirsiniz. Ziraat Bankası’ da çekmek istediğiniz krediden faiz almaktadır. Devlet hibe teşvikleri haricinde, kredi almak istediğiniz tüm bankalar tavuk çiftliği kurmak için, salma tavukçuluk, piliç yetiştiriciliği, organik yumurta tavukçuluğu ve benzeri krediler için faiz, komisyon, dosya masrafı, sigorta vb. giderleri almaktadır. Bu kapsamda hesabınızı iyi yapın ve en uygun kredi veren bankaları tercih edin.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KANATLI HAYVANCILIK haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
DÖVİZ KURLARI
Kur Alış Satış
Dolar 6.7261 6.7530
Euro 7.5386 7.5688
HAVA DURUMU
ISTANBUL
ARŞİV
- -
ANKET
SÜPER LİG PUAN DURUMU
İlhan Aydın - Mihalıççık Haber Portalı | Bal Ormanı Arıcılık | Gıda Tarım Hayvancılık

©
Copyright 2017 İlhan Aydın. Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz